Тренди
Як оформити ванну кімнату в етнічному стилі
Етнічний стиль в інтер'єрі — це декоративний напрямок, який базується на використанні у просторі традиційних елементів побуту певного народу чи регіону. В цьому стилі використовуються особливі деталі архітектури, мистецтва, кольорові поєднання, матеріали й форми, характерні для конкретної етнічної культури.
Етностиль в інтер’єрі стане цікавим рішенням для бажаючих вийти за рамки модних тенденцій, адже цінує рідкісні натуральні матеріали, декор ручної роботи, захоплюється красою Африки чи, наприклад, Латинської Америки. Відтворити етностиль не складно, якщо врахувати притаманні йому характеристики.
Дизайнерські особливості етнічного стилю в інтер'єрі
Кольори
Кольорова гама варіюється від яскравих та насичених до природних і нейтральних відтінків, залежно від культури, на яку орієнтовано дизайн. Наприклад, для африканського стилю використовують оздоблення в яскравих кольорах з контрастами, тоді як скандинавському стилю притаманні природні та дещо холодні відтінки.
Матеріали
В етностилі використовуються природні матеріали: дерево, камінь, глина, тканини з натуральних волокон, шкіра та метал. Це підкреслює зв'язок з природою та традиціями ручної роботи. У ванній кімнаті не завжди вдається використати деякі з цих матеріалів, тому можна вибрати керамічну плитку з їхньою імітацією.
Освітлення
Освітлення в етнічному інтер'єрі організовують за допомогою традиційних світильників. Це можуть бути настінні бра чи декоративні свічники, що надають тепле й м'яке світло, створюючи затишну атмосферу. Етнічний стиль в інтер’єрі не передбачає використання діодного підсвічування, точкових світильників з холодним світлом та інших сучасних ідей освітлення.
Етностиль: подорож навколо світу
Етностиль — це не лише відтворення однієї конкретної культури; в ньому вітається поєднання традицій з різних куточків світу. В одному просторі можна влучно об’єднати деталі, властиві культурі африканських племен, а також відтінки та фольклор Мексики.
Стиль базується на автентичному, тож в ньому є цінними вироби народного ремесла, примітивне мистецтво. Він яскравий, виразний та різноманітний, тому при стилізації інтер'єру важливо все робити поступово та делікатно, аби не перевантажити простір.
Головне у створенні цілісного дизайну – у поєднанні спокійної природної основи з цікавими оригінальними аксесуарами та декором. Серед них сувеніри, привезені з далеких подорожей, а також африканські маски, дерев'яні фігурки, килимки, гончарні вироби з обпаленої глини. Вражаючого ефекту буде досягнуто, коли дизайн інтер'єру зможе передати справжню любов до цієї витонченої естетики.
Етностиль в будинку: природні кольори та екзотичні натхнення
Етностиль засновано на культурних цінностях та традиціях. Він стане саме тим рішенням, яке дозволить відсторонитися від предметів масового виробництва, штучних матеріалів та сезонності.
Такий стиль не підвладний трендам, й надає гарантію актуальності поза часом. Плитка з імітацією натуральних матеріалів завжди залишатиметься в моді, й вона незмінно панує в етно-інтер'єрах. Підлога, стилізована під дерев’яні дошки, меблі, аксесуари з дерева є незамінними елементами цього стилю.
Поєднання яскравих текстур
Найкраще підходять текстури з темними відтінками і чітким малюнком, наприклад, червоного або чорного дерева. Буде доречним врівноважити ці виразні декори світлими породами дерева. На деякі фрагменти стін можна покласти плитку з імітацією бамбуку аба тканини з яскраво вираженим плетінням.
Світлі відтінки в інтер’єрі
Інтер'єр, в якому панує етностиль, може бути наповнений теплими пісочними, бежевими, охристими, оливковими та зеленими відтінками. Чудовим доповненням стануть аксесуари у вигляді екзотичних рослин: пальми з великим листям або монстери, які прекрасно підкреслять стиль етно.
Ванна кімната в стилі етно — оригінальні поєднання
Обираючи стиль етно для інтер’єру, можна просто піти шляхом черпання натхнення з вже готових прикладів із різних джерел. Але не буде зайвим та помилковим створення простору за власним баченням. Етностиль – багатогранний та в ньому вітається свобода у виборі оздоблення, меблів та декору. Уявіть, які саме ваші очікування від такого інтер’єру, та використовуйте плитку й сантехніку, що будуть наближені до певного настрою.
Простір ванної кімнати має позитивно впливати на ваші відчуття, тому важливо вибирати для роботи ті елементи, які подобаються тільки вам. Етностиль дозволяє це завдяки своїй свободі та різноманітності.
Приклад оздоблення ванної кімнати в стилі етно
Для створення спокійного простору, в якому панує врівноваженість, оберіть колекцію керамічної плитки SANDBANK, що нагадує піски далекого океанічного узбережжя. Оздоблення декороване тонким візерунком у м'якому, теплому бежевому кольорі. Гладка плитка створює цікаві настінні композиції у інтер’єрі в стилі бохо та лофт.
Також не буде зайвим додати інтер'єру динаміки й підкреслити певні зони. Варто спиратися на те, що етностиль любить дерево. Як приклад, підлога з імітацією дерева стане безпрограшною та позачасовою основою. Для ванної кімнати чудово підійде водостійкий керамограніт з колекції PASSION OAK NATURAL в кольорі натурального дуба. Золоті відтінки в його текстурі нагадують про спекотне африканське сонце. В такому ж кольорі можна вибрати фурнітуру та деякі елементи декору.
Меблі в теплих тонах чудово підходять для такого простору — сірий, коричневий шпон стануть найкращим вибором. Додайте для декору плетені кошики для білизні та настільні глиняні горщики для косметики. Декоративні аксесуари з натяком на ручну роботу підкреслюють етнічний характер.